7 روغن پوستی شگفت انگیز برای پوست خشک

روغن برای پوست خشک
روغن برای پوست خشک

روغن‌های پوستی برای پوست‌های خشک معجزه می‌کنند. اگر پوست‌تان خشک است بنا به نیاز خود یکی از روغن‌های پوستی در این مقاله را انتخاب کنید و در برنامه مراقبت روزانه از پوست خود قرار دهید. در صورت تداوم در استفاده از روغن پوستی، از نتایج فوق‌العاده آن حیرت زده می‌شوید!

تفاوت روغن پوستی با کرم‌ پوستی

وظیفه‌ی روغن‌های پوستی، متعادل کردن چربی پوست خشک است. پوست خشک چربی و روغن طبیعی کمی تولید می‌کند، پس برای تعادل چربی آن باید از روغن پوستی استفاده کرد.

حالا این سوال پیش می‌آید که فرق کرم‌های مرطوب کننده با روغن‌های پوستی چیست؟ به طور کلی کرم‌ها و مرطوب کننده‌ها با ایجاد یک لایه روی سطح پوست، باعث می‌شوند که پوست رطوبت و روغن خود را از دست ندهد. در واقع کرم‌ها جذب پوست نمی‌شوند و روی سطح پوست می‌مانند و مانع خشک شدن پوست می‌شوند.

از طرف دیگر روغن‌های پوستی علاوه بر ساختن یک لایه‌ی محافظتی روی پوست، کاملا جذب پوست می‌شوند. به عبارت دیگر، روغن‌های پوستی هم یک سپر محافظ برای پوست هستند و هم به بهبود و سلامت پوست کمک می‌کنند.

روغن‌های پوستی بسیار مقرون به صرفه هستند

روغن‌های پوستی نسبت به سایر محصولات مرطوب کننده پوست، بسیار مقرون به صرفه هستند. هزینه‌ی تهیه یک مرطوب کننده‌ی با کیفیت، چندین برابر روغن پوستی با کیفیت است.فقط چند قطره از روغن کافی است تا پوست کاملا مرطوب شود! مسلما تهیه یک بسته روغن خوب به مدت طولانی پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.

بعضی از روغن‎‌های پوستی هم هستند که قیمت بیشتری دارند. اما با توجه کیفیت و مدت زمان طولانی استفاده از آن‌ها، باز هم نسبت به کرم‌ها مقرون به صرفه هستند.

خواص روغن‌ها

هر نوع روغنی حاوی ویتامین‌های بسیار موثر برای سلامت پوست است. این ویتامین‌ها به سرعت جذب پوست می‌شوند. روغن‌های پوستی حاوی لیپیدها (lipid) و اسیدهای آبرسان هستند. این مواد از خشک شدن پوست جلوگیری می‌کنند و باعث شادابی و درخشان شدن پوست می‌شوند.

استفاده از روغن‌ها در هوای سرد و خشک زمستان برای پوست بسیار عالی است. در زمستان به دلیل کم شدن رطوبت هوا، پوست بیشتر خشک می‌شود. بنابرین به پوست خود روغن بزنید و از خشکی پیشگیری کنید.

یک روغن خوب هیچگاه پوست شما را بیش از حد چرب نمی‌کند. بلکه با افزودن چربی مناسب به پوست، باعث نرمی و لطافت آن می‌شود.

خوب حالا برویم به سراغ 7 تا از بهترین روغن‌ها برای پوست خشک.. مراقبت روزانه از پوست، تاثیر فوق‌العاده‌ای روی زیبایی شما میگزارد. پس از همین امروز آن را جدی بگیرید.

روغن زیتون

روغن زیتون برای پوست
روغن زیتون پر از مواد مغذی و حاوی آنتی اکسیدان است

روغن زیتون از گذشته تا به الان، به عنوان روغنی مفید و موثر برای پوست شناخته شده است. این روغن در آشپزخانه همه پیدا می‌شود و به راحتی در دسترس است. روغن زیتون خاصیت مرطوب کنندگی بسیار خوبی دارد. این روغن پوستی بدون رایحه و مفید، پر از اسید‌های چرب است. پوست‌های خشک شدیدا به این اسید‌های چرب نیاز دارند. کافی است چند قطره از این روغن را به پوست‌تان بزنید و به آرامی با انگشت ماساژ دهید.

همچنین از این روغن در اکثر شوینده‌های دست و صورت استفاده می‌شود. در صورتی که پوست خشکی دارید،حتما از شوینده‌های حاوی روغن زیتون استفاده کنید. شوینده‌های حاوی روغن زیتون به هیچ عنوان پوست را خشک را نمی‌کنند و خاصیت مرطوب کنندگی دارند.

این روغن پوستی خارق‌العاده حاوی آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان‌ها خاصیت ضد سرطانی دارند. می‌توانید این روغن پوستی را به طور خالص استفاده کنید، همچنین برای درست کردن ماسک‌های خانگی برای پوست خشک، روغن زیتون بهترین گزینه است.

روغن پوستی آرگان

روغن پوستی آرگان
روغن پوستی آرگان خاصیت ضد چروک و جوان سازی خارق‌العاده‌ای دارد

این روغن پوستی از درخت آرگان در مراکش بدست می‌آید. در حال حاضر استفاده از روغن آرگان، یکی از کارهای ضروری است که باید به طور روزانه انجام شود. این روغن پوستی خاصیت مرطوب کننده‌گی بسیار خوبی دارد و پر از مواد غنی و مفید برای پوست است. خواص ضد التهابی پوست، ویتامین E، اسید لینولئیک (linoleic acid) و بسیاری از مواد مغذی دیگر، در این روغن وجود دارند.

مطالعات نشان داده که این روغن پوستی باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود. این یعنی با استفاده‌ی مداوم از روغن آرگان، پوست ما کمتر چروک می‌شود. به بیان بهتر روغن آرگان همان اکسیر جادویی جوانی است که همه به دنبال آن هستند!

خاصیت ضد چروک این روغن پوستی، باعث شده که بسیاری از افراد آن را در روتین مراقبت روزانه از پوست خود قرار دهند. این اکسیر جادویی علاوه بر مرطوب کردن پوست، آن را تسکین می‌دهد و پوست ویتامین‌ها را جذب می‌کند.

روغن آرگان، علاوه بر از بین بردن چروک‌های ریز پوست، جای جوش را هم از بین می‌برد. در هر رده‌ی سنی که هستید، از روغن آرگان استفاده کنید و از زیبایی خود لذت ببرید.

روغن هسته‌ی انگور

روغن پوستی هسته‌ی انگور
روغن هسته‌ی انگور را به زیر چشم‌ها و پوست گردن بزنید

روغن هسته انگور با خاصیت آب رسانی و مرطوب کنندگی پوست، باعث نرمی و لطافت پوست می‌شود. این روغن پوستی بافت بسیار سبکی روی پوست ایجاد می‌کند. ویتامین C، آنتی اکسیدان و خواص ضد التهابی از مزیت‌های این روغن مغذی است.

این روغن پوستی برای همه‌ی انواع پوست مناسب است. مسلما با خاصیت مرطوب کنندگی خیلی خوبی که دارد، پوست‌های خشک بیشتر از این روغن استقبال می‌کنند.

پوست زیر چشم به دلیل نازک بودن، زودتر چروک می‌شود. روغن هسته انگور برای جلوگیری از چروک شدن پوست‌های نازک، بسیار موثر است. چند قطره از این روغن را روی پوست گردن و زیر چشم بزنید و به آرامی ماساژ دهید. با این کار از خواص ضدچروک روغن هسته انگور به خوبی بهره‌مند خواهید شد.

روغن پوستی نارگیل

روغن پوستی نارگیل
روغن پوستی نارگیل تسکین دهنده‌ی ترک‌های پوستی است

روغن نارگیل در دنیای زیبایی پوست نقش اول را دارد. این روغن پوستی به سرعت پوست را مرطوب کرده و رطوبت پوست را تا مدت زیادی حفظ می‌کند. این روغن برای پوست‌های بسیار خشک و حساس مناسب است.

علاوه بر بهبود رطوبت پوست، خاصیت ضد التهابی نیز دارد. به طور کلی روغن نارگیل بسیار تسکین دهنده است. به پوست‌هایی که به دلیل خشکی بیش از حد، پوسته پوسته شده‌اند و ترک دارند روغن نارگیل بزنید. روغن نارگیل برای بهبود ترک‌ها و پوسته‌ها، معجزه می‌کند.

هر عوارضی که ناشی از خشکی زیاد پوست باشد، با روغن نارگیل بهبود میابد. پس سعی کنید روغن نارگیل را برای قسمت‌های بسیار خشک پوست صورت و بدن، به طور روزانه استفاده کنید.

روغن جوجوبا

روغن جوجوبا
روغن جوجوبا یکی از قدیمی‌ترین محصولات مراقبت از پوست است

جوجوبا یک نوع گیاه است که در کویر می‌روید. این گیاه در مراقبت از پوست، حکم طلا را دارد! استفاده از این گیاه برای پوست تازگی ندارد، بلکه صدها سال است که از جوجوبا برای رفع خشکی و افزایش رطوبت پوست استفاده می‌شود. روغن پوستی جوجوبا تغذیه‌ی بسیار کاملی برای پوست است. این روغن یک لایه‌ی محافظتی روی سطح پوست ایجاد کرده و با این کار به مرطوب ماندن پوست کمک می‌کند.

ساختار روغن جوجوبا بسیار شبیه به روغن‌های طبیعی  پوست ما است. به همین دلیل با استفاده از روغن جوجوبا، پوست ما سبوم (چربی طبیعی) اضافی تولید نمی‌کند. در واقع پوست تفاوت چربی طبیعی خود و روغن جوجوبا را متوجه نمی‌شود به همین دلیل گول می‌خورد و چربی بیشتری تولید نمی‌کند! پس با این تفاسیر، روغن جوجوبا باعث می‌شود که پوست خیلی چرب نشود و بسیار متعادل و طبیعی باشد.

این روغن عالی پوستی را در بیرون از خانه با خیال راحت استفاده کنید.. به هیچ عنوان پوست‌تان را چرب و روغنی نمی‌کند.

روغن پوستی تخمه آفتاب‌گردان

skin oils

تخم آفتاب گردان برای پوست خاصیت تسکین دهندگی دارد. اسید لینولئیک (linoleic acid) یکی از مهم‌ترین عناصر موجود در تخم آفتاب گردان است، این عنصر باعث محافظت و مرطوب کردن پوست می‌شود. این روغن پوستی غنی از اسید‌های چرب است. روغن آفتاب گردان علاوه بر حفظ رطوبت پوست، یک لایه‌ی محافظ هم روی پوست ایجاد می‌کند.

افرادی که پوست حساس دارند، بهتر است از شوینده‌های حاوی روغن آفتاب گردان استفاده کنند. این شوینده‌ها از خشکی پوست جلوگیری کرده، نرمی و لطافت را به ارمغان می‌آورند.

روغن ماراکوجا

ماراکوجا
ماراکوجا خاصیت ضد خارش پوست دارد

این روغن پوستی عالی، حاوی اسید لینولئیک (linoleic acid) و ویتامین C است. روغن ماراکوجا آب رسانی فوق‌العاده‌ای برای پوست دارد. روغن ماراکوجا، نشات گرفته از میوه‌ی گل ساعتی است. از خواص آن می‌توان بافت سبک، جذب سریع و خاصیت ضد خارشی آن را نام برد.

در صورتی که پوست بسیار خشک شود، ایجاد خارش می‌کند. در این مواقع روغن ماراکوجا پوست را از خارش نجات می‌دهد! این روغن پوستی بهترین انتخاب در فصول سرد و خشک سال است. در زمستان یک بطری کوچک روغن ماراکوجا همراه خود داشته باشید. مطمئن باشید شدیدا به کارتان می‌آید!

با توجه به شرایط خود، از بین روغن‌های بالا یک یا چند روغن انتخاب کنید، به طور مداوم استفاده کنید و شاهد معجزه‌ی آن باشید. فقط قبل از استفاده روی گوشه‌ی دست‌تان تست کنید. پس از اطمینان به عدم آلژی از محصول استفاده کنید.

 

ما در مجله ریرا، با هدف بهبود سلامت پوست و مو‌ شما پاسخگوی سوالات در بخش دیدگاه‌ها هستیم.

 

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله‌ی قبلی
مروری بر ریزش مو

مروری بر ریزش مو

مقاله‌ی بعدی
ماینوکسیدیل

همه چیز در مورد ماینوکسیدیل

مطالب مرتبط